Asociaţia Foto Club Arad are plăcerea să vă invite la deschiderea: Salonului de Fotografie a Absolvenţilor 2016.

Vernisajul va avea loc marţi, 31 ianuarie 2017, ora 18, la Sala Clio a Complexului Muzeal Arad. La acest prim eveniment al clubului nostru din acest an vor fi expuse 58 de fotografii realizate de 13 dintre absolvenţii de anul trecut al cursului autorizat de perfecţionare în fotografie predat de Dl. Prof. Virgiliu Jireghie. După finalizarea unui astfel de curs, de fiecare dată, participanţii au avut oportunitatea să îşi expună cele mai bune lucrări personale într-o expoziţie de grup. Acest curs este organizat de Asociaţia Foto Club Arad încă din anul 2007, iar pe lângă acesta avem şi cursuri de iniţiere în fotografie, editare foto, dar şi un cerc foto gratuit pentru elevi şi studenţi. Următorul curs intenţionăm să îl începem în luna februarie sau martie.

Autori diverselor imagini reprezentând mai multe subiecte şi stiluri sunt: Gabriela Anton, Daniel Balaj, Daniel Cristian Bar, Cerasela Ciorba, Radu Sorin Cotoc, Dacian Cosmin Haniş, Adela Daniela Hotăran, Diana Alexandra Moţ Feier, Bela Antonio Sajgo, Mădălina Cătălina Sokol, Monica Szentes, Beniamin Otniel Voian. O parte dintre aceştia sunt deja membrii ai clubului nostru.

Felicitări fotografilor care au … curajul să îşi expună lucrările şi: “Lumină bună!”

Partenerii noştri sunt Complexul Muzeal Arad şi Foto Studio Enigma. Afişul a fost conceput de Cerasela Ciorba după o fotografie semnată Monica Szentes. Expoziţia poate fi vizitată până pe data de 8 februarie.

Vă aşteptăm!