Asociația Foto Club Arad alături de Conacul Sfântul Sava Brancovici din Ineu, vă anunță că sâmbătă, 8 mai 2021, ora 16, a avut loc vernisarea expoziției de fotografie:

Natură și etnografie

            Prin amabilitatea Dlor. Ovidiu Ciocan și Sorin Constantinescu, la deosebitul Conac  Sfântul Sava Brancovici din Ineu au fost prezentate 40 de imagini realizate de către o parte dintre colegii noștri de club.

            Cei 10 autori sunt: Boran Octavian Mircea, Ciocan Alexandru, Creștin Călin, Despotov Danijela, Filip Ovidiu, Iolu Octavian, Niță Brighita, Rotaru Filip, Șerban Tunde, Szentes Monica.

            Temele și subiectele surprinse în imagini încearcă să surprindă diverse aspecte din viața satului românesc: oameni, locuri, peisaje, îndeletniciri. Fotografiile expuse sunt alese de către Comisia Artistică a clubului nostru.

            Afișul a fost realizat de către colega noastră Monica Szentes.

            Expoziția poate fi vizitată și admirată timp de aproximativ o lună. Totodată fotografiile și imagini de la locul salonului de fotografie pot fi vizualizate, după data de 8 mai, pe site-ul nostru: www.fotoclubarad.ro.