La invitația Dlui. Ștefan Tóth István AFIAP, ESFIAP Președintele Asociației Internaționale ”Euro Foto Art” (AIEFA) membrii Asociației Foto Club Arad vor expune 49 de fotografii din colecția clubului nostru la Oradea.

Vernisajul expoziției va avea loc sâmbătă, 29 octombrie 2022, ora 11, la Galeria „Ștefan Vilidár István” Centrul Expozițional EFA Oradea, Cetatea Medievală Oradea, Palatul Princiar, Corpul C, Etaj 1.

Evenimentul va fi deschis de Dl. Ștefan Tóth István Președintele AIEFA și de Mircea O. Boran E.AAFR, Președintele Asociației Foto Club Arad. Momentele muzicale vor fi oferite de către reprezentantul formației ”Duo Solo Fide” din Oradea, dl. Thurzó Sándor József (violă).

Cei 14 autori sunt: Boran Octavian Mircea E.AAFR, Bulzan Radu, Buță Marius, Creștin Călin, Cristea Alexandru, Despotov Danijela, Draga Denis, Horga Andreea, Filip Ovidiu, Iolu Octavian, Iordan Camelia, Niță Brighita, Scrob George, Silaghi Octavian A.AAFR.

Afișul a fost realizat de Agoston Zsolt.

Vă așteptăm la vernisaj! Expoziția poate fi vizitată până pe 12.11.2022.

Mulțumim Dlui. Ștefan Tóth István pentru amabila invitație și felicitări colegilor de club pentru imagini!